За останні два роки бавовникова совка стала основним шкідником кукурудзи, – науковець
Із другої декади липня в агрохолдингу A.G.R. Group стартує моніторинг небезпечного шкідника кукурудзи – бавовникової совки, на чисельність якої безпосередньо впливають метеорологічні умови. Тому щільність популяції виду з року в рік може істотно коливатися.
Про це у своїй колонці на AgroTimes пише Сергій Хаблак, доктор біологічних наук, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group.
За його словами, в останні два роки (2019-2020 рр.) бавовникова совка стала основним шкідником кукурудзи, відтіснивши кукурудзяного метелика на друге місце.
При чому відмічається закономірність: що спекотніший і сухіший рік, тим більше на полях цього фітофага.
«Для розвитку кожного покоління бавовняної совки потрібна сума ефективних температур понад 10°C близько 400-550°C. Сума ефективних температур для розвитку 1 покоління потрібна 400-550 С, а для 2 покоління – 800-1100 С», – зазначив фахівець.
Він також додав, що спалахи чисельності бавовникової совки та стеблового (кукурудзяного) метелка циклічні: тривають кілька років і відбуваються з періодом у 7-10 років.
А ще така циклічність обернено пропорційна: збільшення чисельності на посівах кукурудзи першого шкідника призводить до зменшення кількості другого і навпаки.
Нагадаємо, масового льоту кукурудзяного метелика цього року вже не буде.