Агрономія

З 1 га павловнії можна отримати 400-500 куб. м деревини

З 1 га павловнії можна отримати 400-500 куб. м деревини

Павловнія – унікальне дерево, яке вигідно вирощувати. Протягом чотирьох-п’яти років воно виростає на 16-20 м і дає близько 1 куб. м деревини. Тобто з 1 га можна отримати 400-500 куб. м деревини.

Павловнія росте швидко, а за ціною не поступається дубу. Для порівняння: за шість-сім років вона може дати таку саму кількість деревини, як дуб за 47 років.

Деревина павловнії придатна не лише для потреб біоенергетики, а й для меблевої промисловості, будівельних конструкцій тощо.

Павлонія вигідна ще й тим, що може швидко висихати природним шляхом – буквально за два місяці. Відповідно можна заощадити на сушарці.

Якщо вага 1 куб. м сухої сосни становить 400 кг, то павловнії – 250 кг, тому її ще називають алюмінієвим деревом.

Придбати саджанці павловнії в Україні – не проблема. Вони всі стандартні, клоновані, загартовані, мають високу приживлюваність.

Минулого року українські фірми-постачальники пропонували саджанець по 10 євро, цього року гуртова ціна впала до 6-7 євро. Китайські ж фірми готові постачати і по 5 євро.

Після завершення досліджень павловнії, які зараз проводить Інститут біоенергетичних культур та цукрових буряків, Україна може забезпечити себе своїми сортами та розсадою.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!