Агрономія

Єврокомісія не продовжила дозвіл на використання пестициду Bayer через його шкоду бджолам

Єврокомісія не продовжила дозвіл на інсектицид німецької компанії Bayer, до складу якого входить діюча речовина тіаклоприд, через його негативний вплив на бджіл, повідомляє Reuters.  

Таке рішення було ухвалено після того, як відповідну пропозицію Єврокомісії погодили у жовтні більшість урядів країн ЄС.

«Існують екологічні занепокоєння, пов’язані з використанням цього пестициду, зокрема, через його вплив на підземні води, а також на здоров’я людини стосовно репродуктивної токсичності», – заявила єврокомісар з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес.

Фермерам заборонять використовувати інсектицид, який продається під брендами Calypso і Biscaya, після 30 квітня цього року – тоді закінчиться термін його чинного дозволу.

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів у січні минулого року висловило стурбованість з приводу того, що активна речовина, токсична для людини, є у дуже великій концентрації в ґрунтових водах.

За словами дослідників, пестицид не тільки вбиває шкідливих комах, а й завдає шкоди бджолам і джмелям, послаблює їх імунну систему і погіршує розмноження.

Як повідомлялося раніше, для захисту бджіл Європа зменшує використання пестицидів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!