Агрономія

ЄС розробляє план зі скорочення використання пестицидів на 50%

Члени комітету Європарламенту з питань довкілля та сільського господарства прийняли спільну позицію щодо стратегії Farm to Fork, що закликає до скорочення використання пестицидів в ЄС, пише euobserver.com.

Відтак, європейські законодавці прийшли до спільної думки з приводу внесення більш ніж 2200 поправок до існуючої стратегії, які тепер, як очікується, отримають повну підтримку на пленарному засіданні на початку жовтня.

Загальна стратегія включає цілі і положення щодо напрямку розвитку сільського господарства Європи на найближчі десятиліття.

У програму стратегії депутати Європарламенту включать план, спрямований на скорочення використання пестицидів і агрохімікатів на 50% і скорочення використання добрив на 20% протягом наступних десяти років.

Однак існують обов’язкові умови включення положень у стратегію: ці плани повинні бути юридично обов’язковими, а також включатися в національні стратегічні плани ЄСП.

Крім того, вони повинні бути схвалені Європейською комісією, щоб забезпечити виплати фермерам, і представлені не пізніше кінця нинішнього року.

Також депутати Європарламенту наголосили на необхідності вдосконалити процес затвердження пестицидів і поліпшити контроль за його виконанням.

Нагадаємо, в Україні нещодавно заборонили використання бродифакуму поблизу «Асканії-Нова». А торік в ЄС назавжди заборонили застосування фунгіциду Манкоцеб