Агрономія

Заборонили використання бродифакуму поблизу «Асканії-Нова»

Заборонили використання бродифакуму поблизу «Асканії-Нова»

У межах 40-кілометрової зони Біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна НААН України заборонили застосування родентицидів з діючою речовиною бродіфакум (за винятком застосування в закритих приміщеннях).

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області, посилаючись на розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Відповідно до Закону «Про пестициди та агрохімікати» забороняється застосування пестицидів і агрохімікатів до їх державної реєстрації, яка здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища (Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України), крім випадків, встановлених Законом.

Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання, регламенти їх застосуваннята щорічні доповнення до нього ведуться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Нагадаємо, цього року застосування отрути проти гризунів із діючою речовиною бродифакум сричинило загибель птахів у заповіднику «Асканія-Нова». Пізніше його застосування в радіусі 40 км від «Асканії-Нової» заборонили на три тижні.

Довідка

Бродифакум – високолетальна отрута, антикоагулянт із групи кумаринів, антагоніст вітаміну К. За останні роки він став одним із найбільш широко використовуваних у світі пестицидів. Зазвичай використовується як родентицид, але також застосовується для боротьби з більшими шкідниками, такими як посум.