Агрономія
Головне:
Агрономія

Які країни найбільше вирощують ріпак

Ріпак за обсягами світового виробництва поступається тільки сої. Найбільше цієї культури виробляється в Канаді, Китаї, країнах ЄС та Індії.

Про це у статті для журналу The Ukrainian Farmer розповів експерт-дорадник, канд. екон. наук, доцент кафедри публічного управління і адміністрування Сумського національного аграрного університету Олексій Маслак.

Упродовж останніх сезонів світове виробництво ріпаку здебільшого перевищувало 70 млн тонн, на що впливали як урожайність, так і площі під культурою.

За словами науковця, нинішнього сезону ріпак вирощували на площі 35,1 млн гектарів, що на 0,17 млн більше проти поточного періоду. З тим урожайність становила близько 2,0 т/га — на рівні останніх трьох сезонів.

«Основне виробництво ріпаку зосереджено в Канаді. Нинішнього сезону в цій країні виростили 19 млн тонн насіння, що становило понад 27% світового врожаю. До провідних виробників ріпаку належать також країни Євросоюзу з обсягом виробництва на рівні 17,1 млн тонн, Китай (13,2 млн) та Індія (7,4 млн), які одночасно є найбільшими споживачами цього насіння», – зазначив Олексій Маслак.

Нагадаємо, Україна залишається найважливішим виробником ріпаку для Німеччини.