Агромаркет

Україна залишається найважливішим виробником ріпаку для Німеччини

У період з липня по листопад 2020/21 маркетингового року Німеччина імпортувала в цілому 2,9 млн тонн ріпаку, що на 17% більше у порівнянні із аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляє topagrar.com.

Збільшення врожаю ріпаку в Німеччині в 2020 році буде пов’язано з конкурентоспроможними поставками з країн Балтії, України та Канади в місяці після збору врожаю.

У виданні зазначають, що Україна залишається найважливішим виробником ріпаку для Німеччини. Але експорт з України на рівні в 541 тис. тонн значно нижчий, ніж рекорд у 638,2 тис. тонн в попередньому році.

У виданні не виключають, що причиною зниження імпорту українського ріпаку до Німеччини є те, що в 2020 році Україна зібрала на 2,5 млн тонн менше ріпаку, ніж в попередньому році, що відповідно знижує її експортні надлишки.

Своєю чергою у виданні констатують, що великі обсяги ріпаку надходять з Канади, яка збільшила свою частку на ринку ЄС через дипломатичної суперечки з її колись найважливішим покупцем ріпаку – Китаєм. До кінця листопада до ЄС було здійснено поставки на рівні  210,7 тонн, що на 53,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. В той же час країни ЄС також привнесли свій внеснок до експорту ріпаку в Німеччину. Зокрема, Польща, Франція і Угорщина, а також Румунія, яка більш ніж удвічі збільшила поставки ріпаку до ФРН..

«Однак найбільший сюрприз прийшов з країн Балтії, особливо з Литви та Латвії. Тут не тільки були досягнуті рекордні врожаї ріпаку, а й експортне постачання досягло безпрецедентних висот. Франція, Великобританія, а також Німеччина були вдячними покупцями цих товарів. За перші п’ять місяців поточного сезону Федеративна Республіка Німеччина отримала 208 тис. тонн з Литви і 206,7 тонн з Латвії, що відповідає збільшенню на 254% і 181% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року», – констутує медіа.

Нагадаємо, неправильний захист озимого ріпаку в деяких господарствах призвів до втрати понад 50% урожаю.