Агрономія

Як визначити оптимальну норму висіву покривних культур за no-till, – досвід

Як визначити оптимальну норму висіву покривних культур за no-till, – досвід

Одна з умов результативної «роботи» покривних культур за технології no-till – мінімум 3 т/га вегетативної маси, яка після припинення вегетації лишається на полі як органічна речовина. Для цього слід правильно закласти норму висіву.

Такими результати власних досліджень поділився директор ТОВ «Мрія» Михайло Войтовик (Київська обл.), пише журнал The Ukrainian Farmer.

Він, зокрема, експериментальним шляхом визначив, що для Білоцерківщини, де він працює, норма висіву не має перевищувати 10–12 кг/га за достатнього вологозабезпечення.

«На Півдні взагалі потрібно сіяти нормою 3–5 кг/га. Таким чином, покривні культури будуть забезпечені оптимальною площею живлення та вологою», – зазначив Михайло Войтовик.

Практикою доведено: за маленьких норм висіву культури добре кущаться, виконуючи свою основну функцію – вкривати ґрунт. Окрім того, в незагущені покривні посіви навесні можна сіяти основні культури – сівалкою вони дуже легко нагинаються й розбиваються. Саме так вирішив учинити й пан Михайло.

Раніше повідомлялося, як обрати оптимальну глибину загортання покривних культур та як отримати сходи покривних культур в умовах неостатнього зволоження.