Агрономія

Як строки сівби вплинули на урожайність соняшнику, – досвід

У фермерському господарстві «Стелла-Макс» (Миколаївська обл.) дослідили вплив терміну сівби соняшнику на урожайність культури.

Про результати AgroTimes розповів Максим Максименко, керівник ФГ «Стелла-Макс».

У господарстві соняшник сіють по досягненні цілості й оптимальної температури ґрунту – зазвичай після 1 травня. Цього року посівній завадили весняні дощі, внаслідок чого одне поле сіяли з 7 травня до 17 червня – проте на урожайність це майже не вплинуло.

«Найкращі результати отримали з ділянок, які були засіяні з 25 травня по 5 червня – як щодо виповненості кошиків, так і щодо врожайності – це більше на 1–2 ц/га проти інших полів», – повідомив фермер.

У вирощуванні соняшнику застосовують три технології обробітку ґрунту (класичну, вертикальну та нульову) й отримують однакову врожайність – 35 ц/га.

«У зв’язку з цим у мене виникає запитання: можливо, біологічна складова ґрунтів і насиченість вологою – важливіші, ніж розпушування та інтенсивний обробіток ґрунту? – розмірковує пан Максим. – Тому й далі вивчаємо це питання. Але поряд із тим наші технології навіть посушливого 2020 року забезпечили добрий урожай – у середньому 30 ц/га».