Як скоригувати сівозміну за дефіциту ресурсів
Однією з ідеальних культур з точки зору мінімізації витрат є горох – азотфіксувальна культура, що за інокуляції насіння здатна забезпечити себе азотом, швидко змикає рядки, а це дозволяє пригнітити розвиток бур’янів.
Про це пише експерт IFC з управління рослинництвом Микола Волкогон у своїй колонці на AgroTimes.
«Відповідно, заощаджуємо на азотних добривах та ЗЗР. Також це прекрасний попередник під озиму пшеницю. Недоліком є доступність насіння та необхідність виходити в поле вже, що за умов війни зробити в більшості наших областей зараз практично неможливо», – пояснив фахівець.
Альтернативою гороху, за його словами, можуть бути ранні й ультраранні сорти сої, що за практично ідентичних складових, як і при висіві гороху (відносно низькі потреби в захисті і живленні), має суттєву перевагу – сівбу можна здійснювати, залежно від регіону, до кінця травня. Це дозволяє здійснити мінімальні заходи із закриття вологи та, за потреби, контролю забур’яненості.
Ранні й ультраранні гібриди соняшнику також можна висіяти в другій половині травня, щоправда, потреба в добривах і захисті у них буде вища, ніж у гороху і сої. Тобто за наявної переваги пізнього висіву маємо закрити потребу у живленні і ЗЗР.
«Наявні ресурси, необхідні для посівної, завжди обмежені. В умовах війни ця проблема загострюється. Люди, паливо, посівний матеріал, добрива та ЗЗР – усе зараз у дефіциті. Тому в першу чергу важливо зрозуміти, хто і що є в наявності на підприємстві та на складах постачальників, і відповідно до цього скоригувати план посівної, структуру посівних площ та сівозміну», – додав Микола Волкогон.
Нагадаємо, цей рік може стати поштовхом до переходу на ресурсоощадні технології.