Як швидко перейти на технологію no-till, – досвід
Найперше, що потрібно для переходу на технолгію нульового обробітку грунту no-till – придбати нульову сівалку. Так, це значні кошти, бо імпортні сівалки недешеві, утім, можна купити й вітчизняну або вживану.
Про це з власного досвіду розповів керівник ТОВ НВО «Агродім» Андрій Коломоєць в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
«Головне, щоб поле перед no-till було вирівняне. Найкраще, на мою думку, починати no-till після кукурудзи – вона лишає велику кількість пожнивних решток. Залишені до наступної весни, ці рештки щільно прикривають землю від сонця. Треба залишати стерню максимально високою, зрізавши тільки качан – тоді дощ, сніг лишаються на полі», – зазначив аграрій.
Навесні, за його словами, слід сіяти бобову культуру – вона дасть прекрасний результат. А потім можна сіяти озиму пшеницю.
Але, наприклад, уже цього року після ранніх сортів сої можна встигнути посіяти «по нулю» озиму пшеницю в оптимальні строки. Тоді пшениця матиме час розкущитися до зими.
«Можна посіяти пшеницю й після соняшнику, але я два роки тому переконався, що соняшник для ґрунту – справжнє зло. Хоч знаю людей, які сім років сіють соняшник по соняшнику і кажуть, що тільки на п’ятий рік він розкриває потенціал. Уважаю, з такою сівозміною не можна навіть господарювати», – додав Андрій Коломоєць.
Нагадаємо, «Агродім» на Кіровоградщині насаджує лісосмуги для збереження вологи. Як повідомлялося, у несприятливі роки no-till дає вдвічі вищу врожайність, ніж «класика».