Техніка

Аграрій розповів про специфіку технопарку для системи no-till

Переоснащення технопарку під час переходу на систему no-till не є складним завданням.

Про це у своїй колонці AgroTimes розповідає голова СФГ «Горизонт» (Хмельницька обл.) Віктор Білик.

Для початку потрібен комбайн, обладнаний половорозкидачем. Він забезпечить рівномірний розподіл рослинних решток після збирання врожаю.

Далі необхідно підібрати відповідну сівалку.

«Для просапних культур ми придбали нову машину у вітчизняного виробника. Але для наших потреб її ще оснастили міцнішими розгортачами ряду, що можна регулювати за шириною розгортання. Нашу зернову сівалку, теж вітчизняну, ми власними силами адаптували до технології no-till. Зробили свої сошники з розгортачами, а також іншу потужнішу раму. Таким чином машина отримала більшу вагу, завдяки чому може прорізати необроблений ґрунт. Опорні колеса використали як прикочувальні. Лише диски та висівний апарат залишили ті самі», – зазначає Віктор Білик.

Такою саморобною сівалкою відпрацювали вже три сезони й, за словами господаря, вона добре себе показала: глибина висіву однакова, немає заминання соломи, дотримується потрібна схожість насіння та норма висіву. Таким чином отримали рівномірні сходи та гарні посіви.

Тракторний парк для no-till потрібен мінімальний.

«Для сівби застосовуємо 210-сильний трактор. Ніби трохи й забагато потужності для роботи на рівних полях, але маємо й горбисту місцевість, а на великих підйомах або схилах краще, щоб був трактор із запасом потужності», – зауважує Віктор Білик.

Раніше ми повідомляли, цей рік може стати поштовхом до переходу на ресурсоощадні технології.