Агрономія

Як прискорити розкладання пожнивних решток кукурудзи, – досвід

Як прискорити розкладання пожнивних решток кукурудзи, – досвід

Швидкість розкладання соломи будь-якої культури залежить не лише від ступеня її подрібнення і перемішування з ґрунтом, а й від розвитку ґрунтових мікроорганізмів, які ці рештки, власне, розкладають. Своєю чергою, інтенсивність розвитку ґрунтових мікроорганізмів залежить від цілої низки чинників, зокрема і від доступності вуглецю й азоту.

У цьому на власному досвіді переконалися в агрогрупі «Агрейн», інформує AgroTimes.

«Слід враховувати, що в пожнивних рештках кукурудзи вуглецю приблизно в 40 разів більше, аніж азоту. Тому я би рекомендував застосовувати азотні добрива (КАС чи карбамід) під час дискування стерні кукурудзи», – зазначив головний агроном агрогрупи «Агрейн» Славко Станішич.

Дуже добре, за його словами, якщо комбайн обладнано потужним штатним подрібнювачем рослинних решток, який дрібно «шинкує» стебла і листки зібраної культури.

«Звісно, що це обійдеться у додаткові витрати дизпалива, а також відбиратиме частину потужності двигуна. Проте ми істотно спростимо подальшу мінералізацію пожнивних залишків, оскільки чим дрібнішою буде їх фракція, тим швидше відбуватиметься розкладання та спрацює додатково внесений азот», – додав фахівець.

Нагадаємо, пожнивні рештки кукурудзи є корисними для ґрунту за певних умов. Як повідомлялося, господарства агрогрупи «Агрейн» намолотили 110,2 тис. тонн зерна кукурудзи.