Агрономія

Як працює селекція ДСВ в Україні за форс-мажорних обставин

Як працює селекція ДСВ в Україні за форс-мажорних обставин

Через бойові дії на півдні та сході нашої країни компанія «ДСВ-Україна» поки що не має доступу до селекційно-дослідних ділянок в Херсонській області.

Про це AgroTimes повідомив Ігор Гаро, керівник відділу селекції та сортовипробувань ДСВ в Україні.

«На Херсонщині ми здійснили весь комплекс осінніх робіт і активно готувалися до розгортання весняної польової компанії. Але з міркувань безпеки, на жаль, мусили покинути територію та евакуювати наших співробітників. Втім, не дивлячись на тимчасову обмеженість доступу до станції в Херсоні, ми вже маємо альтернативні точки для проведення адаптивної селекції та подальшого виконання селекційних програм», – зазначив Ігор Гаро. 

За його словами, наразі компанія активно здійснює селекційну роботу у Вінницькій, Тернопільські та Дніпропетровській областях. Тож на сьогодні кількість селекційно-дослідних ділянок ДСВ становить приблизно 20 тис. А восени компанія планує розширити їхню кількість.

Як відомо, починаючи з 2011 року ДСВ закладає власні сортовипробування на території України. В 2017 році було відкрито селекційно-дослідну станцію ДСВ, що знаходиться  в с. Дубіївка, поблизу міста Черкаси. Сума інвестиції в техніко-матеріальне забезпечення та R&D станції, починаючи з 2011, склала 2,7 млн. євро. Це інвестиції в науку та селекцію, заради інновацій та майбутнього українських фермерів. Селекція ДСВ має на меті не лише створення сортів та гібридів, а відбір найкращого насіння, що максимально адаптоване для виробництва в Україні.

ДСВ – Інновації для Вашого успіху!