Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

Як перевірити, чи не переростає озима пшениця

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Нетипові для січня місяця погодні умови вимагають від аграріїв більш прискіпливо оцінювати інтенсивність росту озимої пшениці, пише «Трипілля Агроконсалт» на своїй сторінці у Facebook.com.
Фахівці розповіли, на що потрібно звертати увагу під час перевірок.

По-перше, треба розуміти біологію культур: зокрема, озима пшениця потребує для переходу від фази до фази не лише певної суми ефективних температур, але і тривалості дня. Так, для переходу в фазу виходу в трубку необхідно, щоб набралось мінімум 150 °С ефективних температур, а тривалість дня має складати більше 12 годин.

По-друге, переконатися у тому, що точка росту знаходиться в ґрунті — для цього потрібно розрізати рослину.

Також фахівці радять при прийняті рішення згадати про ази агрономічної хімії. Так, нітратний азот зумовлює інтенсивний ріст рослин і засвоюється рослинами пшениці озимої від 5 °С.

Ріст-регулятори на основі хлормекват-хлориду, мепівкват-хлориду краще застосовувати на температурах 10 °С і вище. А от ріст-регулятори на основі тринескапак-етилу потребують температур вище 8 °С, проте працюють винятково проти гіберелінової групи фітогормонів. Ріст-регулятори на основі етафону, крім обмеження по температурах (від 10 °С) зумовлюють повну зупинку росту рослин і введення їх в стрес (вироблення ацетилену).

Триазоли працюють від 7 °С проти гіберелінової групи, проте на злакових культурах вимагають підвищених концентрацій — тебуконазолу від 175 г/га, метконазолу від 70 г/га і т.д.

«Тому, при прийнятті рішення враховуйте стан та біологію рослин, стан та прогноз погодних умов, властивості продуктів, що будете застосовувати», — радять у «Трипілля Агроконсалт».

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!