Агрономія

Реалізувати потенціал урожайності озимій пшениці допоможе оброблення насіння

Реалізувати потенціал урожайності озимій пшениці допоможе оброблення насіння

Щоб допомогти озимій пшениці реалізувати свій потенціал урожайності в несприятливих умовах вирощування, потрібно догляд за рослинами починати ще з обробки насіння. 

На цьому наголошує Руслана Богова, менеджер з організації консультативних послуг компанії «Агротехносоюз».

«Зазвичай озима пшениця має потенціал урожайності 80-100 ц/га, але існує низка негативних чинників – так званих стресів рослин, які не дають можливості максимально використати весь потенціал», – зазначила фахівець.

Серед них – застосування гербіцидів, хвороби та шкідники, порушення живлення, суховії, відсутність вологи й високі температури, які знижують урожайність і деколи доволі суттєво – до 35-45 ц/га.

Експерт радить разом із протруйниками застосовувати антистресанти та стимулятори росту рослин, які допоможуть підвищити польову схожість насіння, простимулюють ріст кореневої системи та підвищать стійкість рослин до зимівлі.

Перший етап «проростання – сходи» суттєво впливає на врожайність. Саме у цей період потрібно, щоб рослини якомога краще сформували та розвинули кореневу систему, утворили максимальну кількість зародкових корінців, тому що дуже часто за сильної посухи рослини виживають і дають урожай завдяки первинній кореневій системі.

Варто пам’ятати: чим більша кількість зародкових корінців буде сформована з осені, тим вищу врожайність отримає сільгоспвиробник, а своєчасні й рівномірні сходи забезпечать відсутність конкуренції між рослинами, що також буде працювати на закладання високих урожаїв.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!