Агрономія

Як перевірити, чи не переростає озима пшениця

Нетипові для січня місяця погодні умови вимагають від аграріїв більш прискіпливо оцінювати інтенсивність росту озимої пшениці, пише «Трипілля Агроконсалт» на своїй сторінці у Facebook.com.
Фахівці розповіли, на що потрібно звертати увагу під час перевірок.

По-перше, треба розуміти біологію культур: зокрема, озима пшениця потребує для переходу від фази до фази не лише певної суми ефективних температур, але і тривалості дня. Так, для переходу в фазу виходу в трубку необхідно, щоб набралось мінімум 150 °С ефективних температур, а тривалість дня має складати більше 12 годин.

По-друге, переконатися у тому, що точка росту знаходиться в ґрунті — для цього потрібно розрізати рослину.

Також фахівці радять при прийняті рішення згадати про ази агрономічної хімії. Так, нітратний азот зумовлює інтенсивний ріст рослин і засвоюється рослинами пшениці озимої від 5 °С.

Ріст-регулятори на основі хлормекват-хлориду, мепівкват-хлориду краще застосовувати на температурах 10 °С і вище. А от ріст-регулятори на основі тринескапак-етилу потребують температур вище 8 °С, проте працюють винятково проти гіберелінової групи фітогормонів. Ріст-регулятори на основі етафону, крім обмеження по температурах (від 10 °С) зумовлюють повну зупинку росту рослин і введення їх в стрес (вироблення ацетилену).

Триазоли працюють від 7 °С проти гіберелінової групи, проте на злакових культурах вимагають підвищених концентрацій — тебуконазолу від 175 г/га, метконазолу від 70 г/га і т.д.

«Тому, при прийнятті рішення враховуйте стан та біологію рослин, стан та прогноз погодних умов, властивості продуктів, що будете застосовувати», — радять у «Трипілля Агроконсалт».

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!