Агрономія

Як ефективно захистити кукурудзу від лускокрилих шкідників, – досвід

Як ефективно захистити кукурудзу від лускокрилих шкідників, – досвід

Найбільш поширеними шкідниками в посівах кукурудзи є кукурудзяний стебловий метелик і бавовникова совка. Личинки цих шкідників пошкоджують стебла, листя, волоть, качани та зерно кукурудзи. Крім того, пошкоджені рослини стають вразливими до інфікування хворобами. Щоб цього уникнути, варто забезпечити надійний інсектицидний захист посівів.

Своїм досвідом боротьби зі шкідниками на посівах кукурудзи поділилися в «Агрейн».

«Для захисту посівів кукурудзи від стеблового (кукурудзяного) метелика, бавовникової совки та інших поширених шкідників застосовуємо високоефективні інсектициди Кораген (0,15 л/га) і Альтрон (0,185 л/га). Кораген – препарат, який ефективно діє на лускокрилих шкідників навіть за підвищених температур (+28° +30°C), стійкий до змивання опадами і має довготривалий період захисту. Крім того, він є безпечний для корисних комах та комах-запилювачів (бджоли, джмелі) Альтрон же володіє репелентними властивостями і добре тримається на поверхні рослин. Суміш цих препаратів дає значний ефект – через 10-15 хвилин після обробки комахи перестають рухатись, протягом 1,5-2 годин настає їх повна загибель», – каже заступник головного агронома агрогрупи Тарас Корнієнко.

Як зазначив експерт, ефект від використання інсектицидів залежить від точного визначення строків обробок.

«Найвищий він тоді, коли препарати вносились під час проникнення перших гусениць у стебла, тобто через кілька тижнів після початку льоту метелика або під час масового його льоту. Цей строк доцільно встановлювати за допомогою феромонних пасток або світлопасток. Ми обробляємо, зазвичай, або у вечірні, або в ранкові години зі швидкістю вітру до 5 м/с, при температурі не вище 25 °С і вологості  вище 50-60%. Ці умови будуть найоптимальнішими», – каже Тарас Корнієнко.

Нагадаємо, раніше досвідом ефективного застосування гербіцидів на кукурудзі поділилися в «Агрейн».