Агрономія
Головне:
Агрономія

Як бактерії для ґрунту поліпшують ранньовесняне підживлення, – дослідження

Підживлення в перші тижні після відновлення вегетації озимих культур дає змогу збільшити продуктивне кущення на слаборозвинутих і зріджених посівах, а на добре розвинених – підвищити продуктивність колоса.

Про те, як бактерії для ґрунту поліпшують ранньовесняне підживлення озимих, йдеться у дослідженні науковців БТУ-ЦЕНТР та НУБІП.

Раннє відновлення вегетативної маси ріпаку озимого потребує певної кількості азоту, щоб надалі збільшити приріст урожаю, йдеться в публікації. За спостереженнями авторів статті, внесені з осені валові запаси фосфорних і калійних добрив у більшості ґрунтів досить значущі. Проте частка доступних форм не завжди задовольняє потреби рослин.

Забезпеченість рослин рухомими сполуками фосфору й калію можна покращити, застосувавши в агротехнології фосфор- і каліймобілізаційні бактеріальні препарати.

У ранньовесняне підживлення озимого ріпаку й озимих зернових культур рекомендується вносити з КАС ґрунтовий біопрепарат Граундфікс®, до складу якого входять фосформобілізатори.