Агрономія

Kernel і БТУ-ЦЕНТР анонсували старт спільного проєкту «Польова студія»

Kernel і БТУ-ЦЕНТР анонсували старт спільного проєкту «Польова студія»

Компанії Kernel і БТУ-ЦЕНТР анонсували старт спільного інформаційно-практичного проєкту «Польова студія». Мета проєкту – показати українським аграріям унікальний досвід як запустити мікробіологічні процеси, щоб вони працювали з максимальною прибутковістю на полі та не порушували законів природи.

Про це інформує прес-служба компанії «БТУ-ЦЕНТР».

«Польова студія» –  це серія безкоштовних заходів офлайн і онлайн з  обміном найкращими практиками біологізації землеробства на базі спільного демо-полігону Kernel і БТУ-ЦЕНТР. Проєкт передбачає:

  • індивідуальні візити на демо-полігон протягом липня-вересня 2023 року”
  • серію відео про спостереження розвитку посівів провідними експертами Kernel і БТУ-ЦЕНТР, всі випуски публікуватимуться у відкритому доступі на YouTube-каналі БТУ-ЦЕНТР;
  • День поля офлайн з оглядом демо-ділянок і обміном найкращими практиками 8 серпня 2023 року.

Досліджувані культури – соняшник і кукурудза. На демо-полігоні аграрії матимуть можливість наочно побачити як можна ввести елементи біології в технологію вирощування на етапах обробки ґрунту, насіння та стимуляції живлення, щоб з одного боку, не втратити прибутковості, а з другого, зберегти біологічне різноманіття екосистеми та природню родючість поля. У рамках демо-полігону закладено по 10 варіантів досліджень на однакових гібридах соняшнику та кукурудзи з двома повторами кожного варіанту.

«БТУ-ЦЕНТР і Kernel співпрацюють по напрямку біологізації агровиробництва більше 10 років. Разом ми пройшли довгий та захоплюючий дослідницький шлях. За цей час накопичилося багато знань і досвіду, відтестовано десятки практичних інструментів біологізації, якими ми готові ділитися з українськими аграріями задля спільного зростання галузі. Наша ідея – донести, що розумне землеробство – це поєднання інтенсивного з біологічним. Впевнені, що відкриваючи нашу спільну експертизу з Кернел широкому загалу, ми зможемо показати, що введення елементів біології до виробництва – це не є чимось незрозумілим, це конкретні рішення, які можна інтегрувати до технології залежно від потреб кожного господарства. І це можливо робити прибутково», –розповідає Владислав Болоховський, к. с-г.н., генеральний директор групи компаній БТУ-ЦЕНТР, голова комітету з відродження родючості грунтів ГС «Органічна Україна».

«Ми у Kernel системно поглиблюємо та розширюємо знання: тестуємо нові способи внесення добрив та обробітку ґрунтів, експериментуємо з системами живлення і схемами захисту рослин. Для запобігання деградації ґрунтів, збільшення врожайності та якості продукції поєднуємо науковий підхід з впровадженням сучасних технологічних рішень, активно використовуємо біологічні препарати. Отримуємо подвійний – економічний та екологічний — ефект. Спільний з БТУ-Центр проєкт — чудова нагода поділитися нашими досягненнями в цьому напрямку. Зокрема позитивним досвідом використання біодеструкторів, які пришвидшують процеси мінералізації рослинних решток та зменшують кількість патогенів у ґрунті», – зауважив Михайло Журба, к. с-г.н., заступник керівника науково-дослідного пункту з мікробіології, Kernel.