Агрономія
Головне:
Агрономія

Визначено сорти озимого ячменю, які добре перезимовують

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Районовані сорти-дворучки ячменю озимого вітчизняної селекції показують різн уперезимівлю в умовах вирощуванні на Півдні.

Так, перезимівля коливалась у межах від 65 до 97% рослин: Достойний — 81–97%, Дев’ятий вал — 82-97, Абориген — 65-95, Снігова королева — 83-97%.

Про це свідчать результати вивчення сортів ячменю озимого на землях Миколаївської ДСДС Інституту зрошуваного землеробства протягом п’яти років, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У період проведення досліджень зими були здебільшого м’якими, спостерігалося випадання рослин на рівні 4–13% без пошкодження вегетативної маси.

В один із зимових періодів спостерігалося зниження температур повітря до сильних морозів і їх утримання тривалий час, що призвело до відмирання верхівок листкових пластинок до 5–6 см у тих рослин ячменю озимого, які впродовж осінньої вегетації не пройшли повного циклу загартовування.

Так, випадання рослин по сорту Абориген становило 35%, по інших сортах — 17–19%. У середньому за роки досліджень по сорту Абориген відмічена найнижча збереженість рослин після зимівлі (86%).

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: