Агрономія
Головне:
Агрономія

Встановлено найоптимальніший обробіток ґрунту для збільшення площі живлення ріпаку

У вирощуванні доброго врожаю ріпаку озимого важливим чинником є площа живлення для рослин. За поверхневого обробітку ґрунту густота рослин, у порівнянні з іншими варіантами обробітку ґрунту, є найбільшою та становить 75 шт./м².

Такого висновку дійшли науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН у ході кількарічних досліджень.

Дещо гірші результати, як порівняти до полицевого обробітку, були отримані у варіантах із чизелюванням. Суха маса з 1 м² за чизелювання на глибину 25-27 см була на 55,6 г меншою, ніж на контролі й на 11,8 г меншою, ніж за оранки на таку саму глибину. Відповідно, була меншою сира маса.

Установлено, що ця тенденція спостерігається і в інших варіантах чизелювання. У зиму ріпак входив із найоптимальнішою моделлю, коли було застосовано поверхневий обробіток ґрунту. Кількість справжніх листочків становила 7 шт., діаметр кореневої шийки – 1,74 см.

Загалом, досліджували такі варіанти обробітку ґрунту: оранка на 20-22 см (контроль), 14-16 см і 25-27 см, поверхневий обробіток ґрунту на 10-12 см, чизелювання на 14-16 см, 20-22 см і 25-27 см.