Агрономія

Вірус кільцевої плямистості тютюну на сої розповсюдився на нові райони

Державні фітосанітарні інспектори Держпродспоживслужби підбивають  підсумки щорічного обстеження посівів сої, де було виявлено неповірус кільцевої плямистості тютюну (TRSV). За результатами минулорічних досліджень нині  у двох районах Хмельницької області та одному районі Житомирської області введено карантинні режими по TRSV.

Про це повідомила журналу The Ukrainian Farmer начальний відділу фітосанітарної експертизи та аналізу ризиків Держпродспоживслужби Ольга Башинська. 

Як повідомила фахівець, в Україні вперше патоген виявили влітку 2015 року на рослинах сої в Ємільчинському районі Житомирської області, Жидачівському районі Львівської області та Гощанському районі Рівненської області. Тоді загальна площа зараження становила 520,18 га. 2016 року площа зараження збільшилась і становила 626,07 га. Надалі в Україні спостерігалось зменшення площ під карантином по цій хворобі: у 2017 році – 475,59 га, 2018 році – 293,49 га.

Читайте також: На елеваторах «Волинь-зерно-продукту» виявили нове карантинне захворювання сої

Найбільші втрати від ураження вірусом спостерігаються на сої, винограді і лохині (чорниці), а також тютюні та низці декоративних і гарбузових культур. Вірус зустрічається в природі як на однорічних, так і на багаторічних культурах. До рослин-господарів цього вірусу також відносяться яблуня домашня, черешня, кизил, баклажан, томат, перець, огірок, квасоля, анемона, гладіолус, ірис, пеларгонія, петунія.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!