Агрономія

На елеваторах «Волинь-зерно-продукту» виявили нове карантинне захворювання сої

На елеваторах «Волинь-зерно-продукту» виявили нове карантинне захворювання сої

Компанія «Волинь-зерно-продукт» виявила у врожаї сої, що надійшла на елеватор, нове карантинне для України захворювання – пурпурний церкоспороз.

«Соя, яка надійшла на елеватор була рожевою. Це насторожило лаборантів», – повідомила головний технолог «Волинь-зерно-продукт» Оксана Мандрика.

За її словами, після подальшого обстеження у зразках виявлено грибок, а машини із зараженим врожаєм було повернуто.

«Захворювання для України є карантинним. Уражуються молоді й дорослі рослини. На сходах з’являються темно-пурпурові плями. Уражені рослини зморщуються, переламуються і гинуть. Тільки окремі залишаються життєздатними, проте дуже відстають у рості», – зауважила фахівець. 

Під час ураження дорослих рослин на листі та бобах утворюються дрібні, округлі або неправильної форми (до 1 см в діаметрі), червоно-коричневі плями. Нерідко вони зливаються і тоді набувають більшого розміру. 

На плямах, особливо у вологу погоду, з’являється сіро-білуватий наліт. На насінні добре помітні світлуваті, а пізніше темно-пурпурові плями, що нерідко охоплюють всю їх поверхню. Схожість такого насіння у 4-6 разів менша, ніж здорового. 

Хвороба може викликати недобір 30% і більше врожаю сої, а також погіршувати якість насіння, підкреслила Оксана Мандрика.

Раніше повідомлялось, що недобір урожаю через білу гниль сої може становити 10-100%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!