Агрономія
Головне:
Агрономія

Вереснева погода негативно впливає на завершальний етап розвитку пізніх культур

Погодні умови першої декади вересня негативно позначаються на завершальному етапі розвитку пізніх культур та на підготовці грунту під сівбу озимих культур урожаю 2021 року.

Про це повідомляють фахівці Національної академії аграрних наук України.

Зокрема, відбувається прискорене дозрівання навіть пізньостиглих сортів і гібридів соняшника, сорго та інших культур. На окремих полях, навіть після випадання опадів, де вже зійшов ріпак озимий, спостерігається зрідженість його посівів.

Так, згідно з повідомленням науковців, у першій декаді вересня спостерігалася жарка, як для цього періоду, погода з різкими нічними та денними коливаннями температури повітря.

Середньодобова температура повітря була на 2-8 0С вищою за норму і становила від 17 0С на півночі до 27 0С тепла на півдні, максимальна температура повітря досягала  24-360С, мінімальна у найхолодніші ночі знижувалась до 7-23 0С.

Поверхня грунту вдень нагрівалася до 45-56 0С, вночі охолоджувалася до 4-12 0С тепла. Відносна вологість повітря у середньому становила від 48 до 67%. У південних, східних та центральних областях у денні години відмічалося її зниження до 48% і нижче, максимальну вологість повітря зафіксовано 4 вересня – 89%.

«Опади у вигляді незначних дощів, місцями грозових злив  спостерігалися майже на всій території країни, але вони носили локальний та нерівномірний характер», – йдеться в повідомленні.

Так, на переважній території Харківської області їх кількість становила – 7-11 мм, або 34-42% від норми, у південній частині області – не перевищувала 3-10% від норми. Кількість опадів на більшій частині території Херсонської області становила 0,1-7,0 мм, а в Геніческому районі та на південному заході області – 15-31 мм. У Львівській області випало 1,5 мм опадів,  у Київській – 1,6 мм, у Сумській – 2,8 мм.