Агрономія
Головне:
Агрономія

Вчені визначили сорти озимої пшениці, найстійкіші до хвороб листя

Вчені визначили сорти озимої пшениці, найстійкіші до хвороб листя

Інститут зернових культур НААН України провів дослідження сортів озимої пшениці щодо стійкості до хвороб листя (борошнистої роси, бурої іржі, септоріозу тощо) на природному інфекційному фоні.

Дослідження показали, що інтенсивність ураження рослин борошнистою росою була більшою (від 2% до 15,1%) на сортах Зіра, Лист 25, Гурт, Кохана, Благо, Херсонська 99, Росинка та Запашна. 

Розвиток бурої іржі у 2017-му та 2018 рр. становив 0,0-1,3%, а у 2016-му внаслідок прохолодної вологої погоди в посівах пшениці озимої спостерігався розвиток жовтої іржі, що нехарактерна для зони Степу. Інтенсивність ураження рослин цією хворобою була сильнішою (15-24,8%) на сортах Золотоколоса, Фермерка, Віта, Сотниця, Херсонська безоста, Статна, Херсонська 99, Росинка, Благо, Гром, Юнона, Скіпетр, Запашна, Іришка, Ювілейна 100.

Значний розвиток септоріозу спостерігався тільки у 2016 роціі (1-25%), а у 2017-му та 2018 рр. інтенсивність ураження рослин цією хворобою становила 0,2-4,0%. Найменше її спостерігали на сортах Пилипівка, Мелодія одеська, Злука, Досконала, Самурай, Васса та Калим.

Раніше повідомлялось, що українські вчені визначили найурожайніші сорти озимої пшениці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!