Агрономія
Головне:
Агрономія

Вчені виявили, що застосування молекулярних нагрівачів дає змогу підвищити врожайність рослин

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Дослідники з Амстердамського університету розробили новий клас молекул, здатних підвищувати температуру рослин. Застосування таких молекулярних нагрівачів дозволяє культурам зростати при більш низьких температурах навколишнього середовища, пише phys.org.

Як зазначається, це може продовжити вегетаційний період, збільшити доступність орних земель і сприяти прискоренню селекційних програм для нових сортів сільськогосподарських культур.

Вчені виявили, що ефект молекулярного нагріву справді може бути використаний для обігріву рослин і підвищення температури листя більш ніж на один градус Цельсія. Крім того, було встановлено, що застосування цих молекулярних нагрівачів може привести до збільшення кількості біомаси.

«За масштабного застосування молекулярні нагрівачі сприятимуть підвищенню врожайності сільськогосподарських культур у всьому світі. Дозволяючи культурам зростати при більш низьких температурах навколишнього середовища, можна розширити їх вирощування на більших висотах або широтах, ніж це зазвичай можливо. Застосування молекулярних нагрівачів також може продовжити сезон зростання (до більш ранніх і більш пізніх періодів часу) і привести до більш швидкого розвитку рослин», – ідеться в повідомленні.

Дослідники впевнені в широкомасштабному застосуванні молекулярних нагрівачів у бакових сумішах шляхом розпилення. Це дозволило б оптимізувати їх застосування на рослинах. Інша спосіб застосування – це хімічне регулювання молекулярних нагрівачів, щоб вони краще прилипали до поверхні рослин.

Молекулярні нагрівачі працюють за принципом роботи молекул, які входять до складу сонцезахисних засобів для людської шкіри. Вони поглинають УФ-фотони і перетворюють цю енергію на молекулярні коливання. Це ефективно перетворює шкідливе світло в нешкідливе тепло.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ