Агрономія
Головне:
Агрономія

В Україні посилюють контроль за ввезенням насіння сільгоспкультур

Держпродспоживслужба просить Державнумитну службу посилити контроль за насінням сільськогосподарських культур з метою недопущення ввезення на територію України насіння сільськогосподарських рослин з використанням ГМО.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Відповідно до Закону про ГМО центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання ГМО у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності.

Відповідно до частини першої статті 15 Закону про ГМО забороняється промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації.

Станом на 25 березня в Україні не зареєстровані сорти сільськогосподарських культур з ГМО та продукція, вироблена з їх застосуванням.

Ввезення на територію України, в тому числі в режимі реекспорту, насіння сільськогосподарських рослин з використанням ГМО заборонено чинним законодавством України.

Останнім часом в засобах масової інформації поширюється інформація про можливе завезення на територію України з інших країн насіння сої з використанням ГМО.

Держпродспоживслужба звернулася листом до Державної митної служби з проханням посилити контроль за ввезенням на територію України насіння сільськогосподарських культур з метою недопущення насіння сільськогосподарських рослин з використанням ГМО.

Нагадаємо, в Україні не зареєстровані сорти сої з ГМО та ГМО-продукція. Також ми писали про те, що в Мінекономіки створили робочу групу з питань регулювання ГМО.