Агрономія
Головне:
Агрономія

В Україні не зареєстровані сорти сої з ГМО та ГМО-продукція, - Держпродспоживслужба

Останнім часом з’являються повідомлення про начебто завезення на територію України насіння сої з використанням ГМО. Станом на 1 квітня в Україні не зареєстровані сорти сої з ГМО та продукція, вироблена з їх застосуванням.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби України.

Держпродспоживслужба нагадує, що ввезення на територію України, у тому числі, в режимі реекспорту, насіння сої з використанням ГМО заборонено чинним законодавством України. 

Відповідно до Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» забороняється промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації. 

Обігом, відповідно до законодавства, вважається переміщення (транспортування) або зберігання та будь-які дії, пов’язані з переходом права власності чи володіння, включаючи продаж, обмін або дарування. 

Повідомляємо, що станом на 1 квітня в Україні не зареєстровані сорти сої з ГМО та продукція, вироблена з їх застосуванням. Інформація про ввезення такої продукції також на сьогоднішній день відсутня.

Нагадаємо, котирування на сою та соєву олію виросли на 5%.

Журнали