Агрономія

В ІМК розказали про підготовку до посівної кампанії

Підготовка до весняної посівної-2021 в ІМК відбувається за планом.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці компанії.

За словами операційного директора ІМК Олександра Вержиховського, на сьогодні практично вся техніка готова до виходу в поле.

«Дещо змістилися строки підживлення озимої пшениці та внесення мінеральних добрив під ярі культури через те, що на полях довго лежав сніг, але впевнений, що всі технологічні процеси, заплановані на весну 2021, будуть завершені своєчасно», – констатував він.

Він також повідомив, що сівбу у компанії планують розпочати з другої декади квітня. Спочатку сіятимуть соняшник, потім кукурудзу.

«Цьогорічна зима забезпечила на переважній більшості полів достатній рівень вологості, тож тепер тільки чекаємо на прихід не лише календарної, а й кліматичної (з погляду температури повітря) весни. Завершити весняну посівну-2021 року плануємо традиційно в десятих числах травня», – додав Олександр Вержиховський..

За його словами, в ІМК щороку покращують та вдосконалюють технологію вирощування культур. Не виняток і цьогорічна посівна кампанія. Серед ключових новацій цьогорічної весни:

• розширення практики швидкісного посіву за рахунок придбання нових швидкісних високоточних посівних комплексів та потужних 400-сильних тракторів під них;

• зменшення та диференціація норми висіву всіх культур, що скоротить загальний час на завантаження сівалок, підвищить продуктивність їх роботи і при цьому не позначиться негативно на врожайності, що ми вже перевірили протягом попередніх сезонів;

• диференціація норм внесення мінеральних добрив у межах полів на основі карт-завдань залежно від продуктивності окремих ділянок поля;

• зменшення норми виливу робочих розчинів засобів захисту рослин, що також дасть змогу суттєво підвищити продуктивність обприскувачів, дозволить зекономити на логістиці води і, що також важливо, – матиме позитивні екологічні наслідки.

Нагадаємо, в ІМК урожайність кукурудзи на 77% перевищує середню по країні.