Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

Урожайність ріпаку не залежить від густоти посіву

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За результатами проведеного модельного досліду науковці Одеського державного аграрного університету (ОДАУ) дійшли висновку, що урожайність ріпаку озимого не залежить від густоти посіву. Так, за густоти 80 рослин\м2 (68 рослин\м2 перед збиранням) було отримано урожай 254 г\м2, за густоти 40 рослин\м2 (34 рослин\м2 перед збиранням) – 260 г\м2, 20 рослин\м2 (18 рослин\м2 перед збиранням) – 250 г\м2.

 Про це повідомляє журнал The Ukrainian Farmer.

«Це унікальна особливість ріпаку: саме вона дає можливість одержати задовільний урожай за широкого спектру густот. При цьому продуктивність одного стручка, як генетично модифікованого фактору, є стабільною за будь-якої густоти рослин, але кількість генеративних органів на одній рослині із зрідженням зростає у три рази», – прокоментував результат досліджень професор ОДАУ Віктор Щербаков.

За словами науковця, раніше було визначено оптимальною нормою висіву ріпаку в межах 1,0 – 1,1 млн/га насінин, або 100 – 110 шт/м2. Ще 20 років тому така норма висіву була революційно низькою, адже у 80-ті роки минулого століття сіяли 3 – 5 млн/га насінин. Пізніше було встановлено, що ріпак має настільки високий рівень пластичності, що навіть за густоти 200 – 250 тис./га рослин досягається рівень продуктивності. Дослідження доводять, що критична густота рослин проявляється не стільки у їх кількості, скільки у рівномірності розташування.

Читайте також: Через спеку господарство на Кіровоградщині замінило сою на озимий ріпак

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!