Агрономія
Головне:
Агрономія

Урожайність ріпаку не залежить від густоти посіву

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За результатами проведеного модельного досліду науковці Одеського державного аграрного університету (ОДАУ) дійшли висновку, що урожайність ріпаку озимого не залежить від густоти посіву. Так, за густоти 80 рослин\м2 (68 рослин\м2 перед збиранням) було отримано урожай 254 г\м2, за густоти 40 рослин\м2 (34 рослин\м2 перед збиранням) – 260 г\м2, 20 рослин\м2 (18 рослин\м2 перед збиранням) – 250 г\м2.

 Про це повідомляє журнал The Ukrainian Farmer.

«Це унікальна особливість ріпаку: саме вона дає можливість одержати задовільний урожай за широкого спектру густот. При цьому продуктивність одного стручка, як генетично модифікованого фактору, є стабільною за будь-якої густоти рослин, але кількість генеративних органів на одній рослині із зрідженням зростає у три рази», – прокоментував результат досліджень професор ОДАУ Віктор Щербаков.

За словами науковця, раніше було визначено оптимальною нормою висіву ріпаку в межах 1,0 – 1,1 млн/га насінин, або 100 – 110 шт/м2. Ще 20 років тому така норма висіву була революційно низькою, адже у 80-ті роки минулого століття сіяли 3 – 5 млн/га насінин. Пізніше було встановлено, що ріпак має настільки високий рівень пластичності, що навіть за густоти 200 – 250 тис./га рослин досягається рівень продуктивності. Дослідження доводять, що критична густота рослин проявляється не стільки у їх кількості, скільки у рівномірності розташування.

Читайте також: Через спеку господарство на Кіровоградщині замінило сою на озимий ріпак

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!