Агрономія

Уміст цукру в незначно уражених фузаріозом цукрових буряках зменшується в декілька разів

Через ураження цукрових буряків фузаріозом за незначного загнивання головки, шийки та хвоста у декілька разів зменшується вміст цукру в коренеплодах, натомість значно збільшується вміст шкідливого азоту та водорозчинних пектинових речовин.

Про це в коментарі AgroTimes розповіла кандидат с.-г. наук Валентина Сергієнко. 

«Гнилі та загнилі ділянки уражених коренеплодів повністю втрачають цукор, внаслідок чого стають зовсім непридатними до переробки. На їх розрізі видно відмерлі судинно-волокнисті пучки бурого кольору, а нерідко і видовжені смуги, заповнені грибницею білого, рожевого та інших кольорів. За сильного розвитку загнивання охоплює й зовнішні тканини, спричиняє утворення ділянок відмерлих тканин», – зазначила науковець.

За словами Валентини Сергієнко, прояв характерних симптомів хвороби за різних типів фузаріозів залежить від фізіологічного стану рослин, їх стійкості, інфекційного навантаження, специфічної фізіологічної активності збудника. На початку літа на уражених рослинах листки, починаючи з периферичних, в‘януть, а їх черешки поступово чорніють. Корені таких рослин відстають у рості, нерідко на них утворюється безліч бокових корінців.

Читайте також:Цукровий буряк більше уражується альтернаріозом, – науковець