Агрономія

«Укрзалізниця» виставить гарантоване перевезення зерна на аукціон

«Укрзалізниця» виставить гарантоване перевезення зерна на аукціон

«Укрзалізниця» розробила послугу гарантованих вантажоперевезень і планує вже в березні-квітні почати її продаж через електронні аукціони.

Концепція послуги передбачає, що залізниця компенсує замовнику подвійну вартість перевезення, зокрема, зерна, якщо вона не виконає його відповідно до взятих зобов’язань.

Щоправда, ці зобов’язання поки полягатимуть лише в подачі вагонів під завантаження на певну дату, хоча гарантована, впродовж визначеного терміну, поставка вантажу до станції призначення була б зерновому ринку не менш цікава.

Потужностей «Укрзалізниці» задовольнити попит зерновиків на перевезення в повному обсязі хронічно не вистачає, тому державний монополіст останнім часом вигадав чимало новацій, щоб зробити розподіл наявного рухомого складу принаймні більш прозорим.

Наприклад, позаторік запущено автоматичну систему, яка мала б задовольнити заявки вантажовідправників на перевезення, а з минулого року УЗ почала спроби надання вагонів-зерновозів з аукціону тим, хто згодний заплатити за них більше.  

Втім, попри всі зусилля, «Укрзалізниця» досі не знайшла способу, як поділити дефіцитний ресурс на перевезення між усіма учасниками зернового ринку.

Основні проблеми та перспективи перевезення зерна залізницею учасники ринку обговорять на конференції «Елеватор Плюс», яку журнал The Ukrainian Farmer проведе 20-21 березня.

Детальніше про конференцію тут.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!