Агрономія

Українські аграрії збільшують посівні площі під ріпаком

Українські аграрії збільшують посівні площі під ріпаком

Опади, які нині проходять у більшості областей України, дають змогу активно сіяти озимий ріпак по зібраних площах озимих зернових культур, гороху та пару. Як цьогоріч, так і в наступному році ріпак буде, без перебільшення, «королем полів», адже українські аграрії збільшують площі під цією культурою.

Про це AgroTimes дізнався у фахівців компанії ДСВ.

«Дощ, який проходить з різною активністю, як ніколи затягнув збирання озимої пшениці. Місцями це десь переходить у силосування. Втім, ця інформація дана нам для того, щоб по можливості модернізувати і збільшувати парк збиральних машин», – ідеться в повідомленні.

Щодо технології вирощування озимого ріпаку, то в умовах вологого ґрунту слід працювати ґрунтовими схемами гербіцидного захисту, які матимуть високу ефективності цьогоріч. За дефіциту та дорожнечі добрив варто використовувати їх максимально раціонально з фокусом на фосфор, який  впливатиме на розвиток кореневої системи, що до 80% розвивається в осінній період, та калій для кращої перезимівлі.

Також час готувати ґрунт для сівби озимих зернових. Падалиця ріпаку активно зійшла, тож настав час переробити їх культиватором чи дисками в зелене добриво, щоб не тримати та не множити хвороби і шкідники, які перемістяться на товарні посіви озимого ріпаку.

«Приємно те, що наші прогнози у дописах справджуються, коли ми казали, що врожайність озимого ріпаку буде вище ніж пшениці. Відтак, аграрії збільшують площі під ріпаком. Підтвердженням цьому є дефіцит насіння. Аграрії люблять казати: «Бункер покаже». А він взяв і знову показав рівень рекордного врожаю гібридів», – зазначають у компанії.

Наразі компанія ДСВ активно здійснює сівбу демонстраційних ділянок під урожай наступного, 2023 року, щоб продемонструвати інноваційні новинки та надавати аграріям технологічні рішення і підтримку в процесі вирощування, для стабільних та високих результатів у сучасних умовах.

Нагадаємо, в Україні вже стартувала сівба озимого ріпаку.