Агрономія

Сівба озимого ріпаку стартувала на Хмельниччині

Сівба озимого ріпаку стартувала на Хмельниччині

Аграрії Хмельниччини намолотили перший мільйон тонн зерна нового врожаю. Разом з тим в області вже почалася сівба озимого ріпаку.

Про це повідомив начальник Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Олег Омелянюк.

«Область жнивує динамічно та злагоджено. Щоденно на жнивах працює 870 -900 зернозбиральних комплексів, в день обмолочується приблизно 15-20 тис. га площ, щоденний валовий збір становить 90-100 тис. тонн зерна нового урожаю. На сьогодні обмолочено майже 170 тис. га ранніх зернових культур, або 52% до потреби, валовий збір становить близько 1,006 млн. тонн за середньої урожайності зернових – 60 ц/га», – зазначив посадовець.

Найбільша питома вага в серед зібраного врожаю, а саме 65% належить озимій пшениці, яка вже обмолочена на площі 105,4 тис. га, або 48% до загальної площі посіву. Середня урожайність становить 63 ц/га, валовий збір – 664 тис. га. На окремих площах підприємства збирають по 70-75 центнерів з кожного гектара.

Наближається до завершення обмолот ячменю, який вже зібрали з площі 61 тис. га, або 75% до необхідного. Намолочено його 331 тис. тонн  при урожайності 55 ц/га. Рівень урожайності на 5 ц/га вищий, ніж торік.

Завершено збирання гороху, середня урожайність якого становить 35 ц/га., а валовий збір 11 тис. тонн.

Продовжується обмолот ріпаку, який вже зібрано з площі  59 тис. га, або 72% від належного. Намолочено 183 тис. тонн ріпакової сировини при урожайності 33 ц/га., що на 3 ц/га вище минулорічного. В окремих господарствах рівень урожайності озимого ріпаку становить 44-47 ц/га.

«Крім того, агроформування різних форм власності готуються до сівби озимих під урожай 2023 року. Всього планується посіяти біля 230 тис. га озимих зернових культур та 75 тис. га ріпаку. Станом на сьогодні в окремих господарствах Кам’янець-Подільського і Хмельницького районів на площі 600 га вже розпочали сівбу ріпаку. На даний час проводиться підготовка технічно-ресурсної бази для якісного проведення комплексу посівних робіт», – зазначив Олег Омелянюк.

Загальна площа ранніх зернових культур, що підлягає до збирання понад 400 тис. га, в тому числі 82 тис. га ріпаку.  

Нагадаємо, найвища урожайність зернових та зернобобових наразі – на Івано-Франківщині.