Агрономія

Українські аграрії збільшують частку генериків у захисті культур

Українські аграрії збільшують частку генериків у захисті культур

Через істотне підвищення собівартості вирощування сільгоспкультур, зокрема, зростання цін на ЗЗР, а також низьку вартість зерна українські аграрії шукають шляхи здешевлення технології. Один із них – збільшення частки генеричних препаратів у захисті культур.  

Як розповів AgroTimes агроном компанії «Гірсам» Микола П’ятачук (Волинська обл.), на ЗЗР однозначно доведеться економити. Зазвичай у компанії застосовують приблизно 60% генеричних препаратів і 40% – оригінальних. Утім, цього року планують збільшити частку генериків.

«Є дорогі препарати, які вже просто себе не окупають. Прибавка, що ми отримуємо від їх застосування, не покриває витрат на них. Препарати завжди закуповували наперед, а по ситуації докуповувати доводилося ще приблизно 10%. Тепер будемо купувати ЗЗР мірою виникнення такої потреби, щоб не витрачати зайве», – зазначив Микола П’ятачук.

У групі компаній «Агро Експерт» із центральним офісом у м. Кагарлик схеми захисту рослин цього року застосували стандартні. Виняток – кукурудза, де не було внесення інсектициду по вегетації проти лускокрилих шкідників, адже цього року не було потреби.

Як розповів керівник відділу агросервісу групи Олег Загородній, планують застосовувати більше генеричних продуктів та оптимізувати схему захисту і зернових колосових культур, і ріпаку.

А в компанії Biligrain на Хмельниччині уже замінили оригінальні ЗЗР на генеричні, де технологія дозволяла це зробити.

Нагадаємо, ринок ЗЗР в Україні впав на 15-20% і вартість препаратів зростатиме з об’єктивних причин.