Агрономія

Особливості застосування оригінальних гербіцидів і генериків, – досвід

У компанії «Карат Плюс» переконалися в ефективності застосування оригінальних гербіцидів. Після них у господарстві поля стояли чистими до збирання. Натомість на полях, оброблених генеричним ацетохлором, було багато забур’янених місць.

Про це розповів агроном компанії Антон Палієнко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer

«Коли ми купуємо генеричний продукт, то розуміємо, що беремо тільки діючу речовину з мінімумом наповнювачів, які допомагають препарату краще розчинити восковий наліт, проникнути в рослину діючій речовині, пом’якшити воду, розтягнути краплю тощо», – зазначив Антон Палієнко. – На власні очі бачив, як по-різному працюють генерики й оригінали».  

Агроном узяв до прикладу тебуконазол 250 з формуляцією концентрат суспензії (генерик) і емульсія олії у воді (оригінал). За його словами, поширення оригінального робочого розчину по листку схоже на щойно пофарбований метал – листок повністю мокрий, не видно навіть крапель.

Генеричний продукт – крапля не розтікається, більш схожа на ранкову росу, відповідно й поглинання рослиною препарату гірше. У такому разі ми додаємо ад’юванти, щоб крапля краще розтікалася по листку, пом’якшувач води.

«Щоправда, воду пом’якшуємо й підкислюємо, навіть коли використовуємо оригінальний препарат», – додав агроном.

Нагадаємо, українські фермери вже відчули дефіцит ЗЗР і змушені частково переходити на генерики.