Агрономія

Деяким ЗЗР аграрії шукатимуть заміну, але не відмовляться від інновацій, – опитування

Деяким ЗЗР аграрії шукатимуть заміну, але не відмовляться від інновацій, – опитування

Попри складні обставини, зумовлені воєнними діями, та невизначеністю щодо наступного сезону, українські аграрії продовжують віддавати перевагу оригінальним засобам захисту рослин, хоча і не поспішають закуповувати весь об’єм препаратів наперед.

Про це свідчать результати опитування сільськогосподарських підприємств, що ведуть діяльність у різних областях України, інформує AgroTimes.

«Років шість тому ми на 100% використовували генеричні препарати. Зараз вони займають приблизно 10%», – зазначає агроном ПП «Тальне Агрохім» (Черкаська область, 3200 га) Ярослав Біленко.

За його словами, генеричні форми у порівнянні з оригінальними ЗЗР не набагато дешевші, проте мають значно нижчу ефективність. Після їх використання на полі спостерігаються плями. Генерики діють нерівномірно, також залишається післядія при посіві наступних культур, чого немає в оригінальних препаратах.

Це пояснюється тим, що виробники генеричних форм намагаються повторити вміст діючих речовин (ДР) у препараті. Проте окрім поєднання ДР оригінальні засоби рослин мають інакшу, спеціально розроблену формуляцію, а також містять наповнювачі, антистресанти, антиспінювачі, сурфактанти тощо. Разом активні компоненти мають сильну синергетичну дію проти цільових об’єктів.

«Я віддаю перевагу оригінальним препаратам з однієї простої причини – якість та чіткість роботи. Оригінальні препарати виготовлені за сучасними інноваційними технологіями настільки, і це відразу помітно на рослинах. Вони працюють надійно та якісно», – додає директор ТОВ «Імені Мічуріна» (Одеська область, 2500 га) Євген Глуган.

Як зазначтв аграрій, з підробками у своїй практиці не стикався жодного разу. Як і з дефіцитом засобів захисту.

«Ми працюємо з компанією «Сингента», і весь перелік, який запланували, ми закупили. Проблем ніяких не було, постачання не зривалося. Все було доставлено – чітко та якісно», – ділиться Євген Глуган.

У свою чергу Ярослав Біленко додає, що на 2022 рік господарство було повністю забезпечене необхідними ЗЗР. «За 2023 рік поки говорити складно. Проте оригінальні засоби препарати є в наявності, є можливість купити», – каже аграрій.

Деякий дефіцит препаратів відзначає Сергій Кийко із СІПГ «Добробут» (Київська область), що має в обробітку приблизно 1000 га земель. По певних засобах захисту доведеться шукати заміну.

«Раніше ми працювали з генериками, зараз переходимо на оригінальні препарати компанії «Сингента», а також «Байєр». Поки незрозуміло, як буде розвиватися ситуація далі у зв’язку з війною, але намагаємося забезпечити себе якісними засобами захисту рослин», – додав він.