Агрономія

Учені розробили методику кількісної оцінки біопестицидів RNAi у грунті

Дослідники Інженерної школи Маккелві (США) розробили методику кількісної оцінки біопестицидів RNAi у грунті.

Про це повідомляє інформаційний портал phys.org.

Як зазначається, нове покоління біопестицидів, здатних контролювати шкідливі організми за допомогою механізму РНК-інтерференції, інтегрується за допомогою генної інженерії в нові сорти сільськогосподарських культур. Завдяки інтеграції культури набувають власний захист від шкідників.

РНК-інтерференція є природним законсервованим процесом, відповідальним за регуляцію генів і захист від патогенів. Ефективність РНК-інтерференції варіюється серед різних загонів комах і також залежить від різних чинників, включаючи вибір цільового гена, метод доставки дсРНК, експресію дсРНК і наявність нецільових ефектів.

Принцип дії пестицидів RNAi – вплив на розвиток і життєдіяльність шкідників, які знищують сільськогосподарські культури. У сільськогосподарських культурах препарати забезпечують рослинам їх власний захист від шкідників. До недавнього часу не існувало методу для вимірювання кількості пестициду, присутнього в динамічному середовищі сільськогосподарських грунтів.

У квітні 2020 р дослідники з Інженерної школи Маккелві при Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі опублікували свою методику для вимірювання концентрації пестициду RNAi, присутнього в декількох грамах грунту. Основне завдання, яке стояло перед вченими – визначення і розуміння «поведінки» RNAi-пестицидів в польових умовах.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!