Агрономія
Головне:
Агрономія

У «ПКЗ-Агро» вживають заходів щодо змін клімату

Географічно господарство «ПКЗ-Агро» розташоване в Лісостеповій зоні (Пирятинський район Полтавської області), але середньорічна кількість опадів наближається до Степової зони.

Нині в регіоні середньорічна норма продуктивних запасів вологи становить 450 мм, а за минулий рік цей показник був 340 мм. Відсутність вологи в ґрунті у вересні 2019 року не дало змоги посіяти озимий ріпак, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для нівелювання впливу кліматичних змін на роботу, у господарстві проводять агротехнічні заходи, що спрямовані на збереження вологи, та підбирають більш посухостійких сортів і гібридів.

Про це розповів головний агроном «ПКЗ-Агро» Сергій Міщенко.

«Ми запровадили глибоке розпушення ґрунту як основний обробіток, що надає можливість більше нагромадити зимньої вологи, — зазначив він. — Ранньовесняне боронування сприяє збереженню продуктивної вологи».

Сорти підбирають ранньостиглі або середньоранні, обов’язково посухостійкі та низькорослі. Наприклад, сорт пшениці озимої, який вважають фаворитом, рано виколошується та встигає налитися ще до червневої спеки. За два останніх роки врожайність озимої пшениці в господарстві становила від 6,5 та 7 т/га.