Агрономія
Головне:
Агрономія

Як отримати стабільні врожаї в умовах кліматичних змін

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Для отримання стабільних урожаїв в умовах глобальних кліматичних змін потрібні хороша структура ґрунту і наявність живих організмів у ньому.

На цьому наголосив Йоханн Татцбер, агроном, незалежний консультант Case IH з ґрунтообробної техніки (Австрія), пише журнал The Ukrainian Farmer.

За його словами, глобальність проблеми кліматичних змін полягає не так у зменшенні кількості опадів, як у їх нерівномірному розподіленні. За короткий період може випасти близько 100 мм опадів, а після цього 4–5 тижнів опадів взагалі не буде.

«Цей показник дає нам зрозуміти, що наші ґрунти мають вбирати вологу, коли вона є, і віддати її у період посухи. Для цього потрібна хороша структура ґрунту», — сказав він.

Ще один чинник, що має величезне значення для отримання стабільних урожаїв, — наявність живих організмів у ґрунті. Найактивніша кількість живих організмів, що забезпечують нітрифікацію, находиться на глибині 10–15 см. Тому завдання для агронома полягає в тому, щоб забезпечити ідеальні умови для життя живих організмів, а саме: повітря, вологу та їжу. Як підкреслив фахівець, зробити це за наявності плужної підошви — неможливо.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!