Агрономія

У Німеччині скорочується біорізноманіття рослин, - дослідження

Як показали результати дослідження Німецького центру інтеграційних досліджень біорізноманітності (IDIV), у Німеччині на кожній ділянці площею приблизно 5 на 5 кілометрів зниження видового різноманіття рослин становить в середньому близько 2% на десятиліття. Особливо вразливі археофіти – види рослин, привезені до Німеччини ще до відкриття Америки, пише EurekAlert.

З іншого боку багато неофітів – тих видів, які потрапили до Німеччини після 1492 року, також поширилися на території країни, втім, це не компенсувало втрат кількості видів на вказану одиницю площі.

Для відповідного дослідження у Німеччині вперше були зібрані великі масиви статистичних даних.

«Це дослідження наочно демонструє, що ми повинні переосмислити свій підхід до природи та ландшафту; врешті-решт, зменшення чисельності рослин, доведене дослідженням, поширюється на всю Німеччину. Це не залишає сумнівів – нам потрібен новий підхід до сільського та лісового господарства, що разом займають 80% Німеччини. Це демонструє, що існує нагальна потреба у більш сумісних з природою формах землекористування», – зазначив президент BfN, професор д-р Біт Джессель.

За словами одного з авторів дослідження доктора Давида Айхенберга, це дослідження підтвердило, що зменшення видового складу рослин не обмежується рідкісними або зникаючими видами. Поступове зменшення біорізноманіття у більшості видів рослин у Німеччині, очевидно, відбувається вже давно.

Автори дослідження вважають, що такі втрати можуть мати дуже серйозні наслідки, в тому числі це призводить і до зменшення різноманітності та чисельності комах.

Нагадаємо, японські вчені розробляють рідкі добрива із сечі для «космічного» землеробства