Агрономія

В США половина диких «родичів» основних сільгоспкультур під загрозою зникнення, - дослідження

В США половина з 600 місцевих рослин, що є дикими родичами важливих сільськогосподарських культур, перебувають під загрозою зникнення у своїх природних середовищах існування, і переважна більшість із них потребує подальших природоохоронних дій.

Про це заявила группа американських дослідників (п’ятеро з дев’яти є представниками Служби досліджень сільського господарства США), пише Successful Farming.

Дослідники, зокрема, відзначають, що дикорослі рослини, які мають зв’язок  з сільгоспкультурами, забезпечують важливі генетичні ресурси для розведення рослин і можуть бути корисними для адаптації до кліматичних змін, оскільки деякі з них ростуть в екстремальних кліматичних умовах, у бідних ґрунтах та під тиском шкідників та хвороб.

«Ці рослини є основними для досліджень приручення, еволюції та антропології, і самі по собі можуть бути привабливими кандидатами для одомашнення de novo», – зауважують дослідники. – Крім того, багато з цих видів збираються для безпосереднього використання».

Серед рослин, які, на думку дослідників, потребують термінового збереження, були «дикі генетичні ресурси зернових, клітковини, фруктів, горіхів, олії, бобових, коренеплодів і бульб, прянощів, цукру та овочевих культур, які в сукупності приносять понад $116 млрд річної вартості сільськогосподарського виробництва в США».

Нагадаємо, в Німеччині скорочується біорізноманіття рослин.