Агрономія

У KSG Agro поділились досвідом застосування вертикального обробітку ґрунту

Агрохолдинг KSG Agro доповнив класичну технологію землеробства вертикальним обробітком ґрунту, який сприяє покращенню стану ґрунтів і підвищенню продуктивності рослинництва.

Про це розповів голова Ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Агровиробники мають розуміти значення вертикальної обробки при ущільненні та ерозії ґрунтів, — зазначив пан Сергій. — Взагалі проблема ущільнення ґрунтів, до якої в нашому регіоні влітку додається ще й посуха, поступово стає ключовою для вітчизняного агровиробництва. Щороку ущільнення ґрунтів в Україні «краде» 20-25 % врожаїв».

За досвідом KSG Agro, вертикальний обробіток є перспективним на полях, що страждають від вітрової та водної ерозії.

Також він запобігає формуванню глибоких, надмірно ущільнених прошарків ґрунту, що погіршують капілярність ґрунтів і обмін вологи, та в кінцевому результаті перешкоджають нормальному розвитку кореневої системи рослин.

Крім того, вертикальний обробіток сприяє покращенню обміну вологою та повітрям, збільшенню кількості гумусу, дозволяє корінню легше проникати в глибокі шари ґрунту. Все це стимулює збільшення врожаїв, й при цьому призводить до зменшення витрат на обробіток гектару.

«Враховуючи нашу сівозміну та клімат, ця технологія не може бути єдиною, але вона може ефективно доповнювати класичну і мінімальну технології, — зауважив Сергій Касьянов. — Наш досвід свідчить про це й ми продовжимо в неї інвестувати».