Агрономія

Найоптимальніший земельний банк для агрохолдингу — до 30 тисяч гектарів, — думка

Практика свідчить, що найбільш оптимальний з точки зору керованості і контролю, земельний банк — до 30 тисяч гектарів. Такого висновку дійшов голова Ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Наші 28 тисяч гектарів угідь — ідеальна площа, — додав пан Сергій. — Тому працюватимемо над ефективністю — підвищенням врожайності».

Він зазначив, що прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» не вплине на плани компанії. Наразі, у холдингу займаються поточною діяльністю і вирішенням проблем. А також думають над перспективою, оцінюють ситуацію на ринку, і до 2023 року приймуть виважене рішення.

«Щощо відкриття ринку землі, то я вважаю прийнятий закон зваженим. У ньому враховано багато критично важливих пропозицій, як наприклад, консолідація землі в одних руках, — додав Сергій Касьянов. — Тепер головне питання — у практичній реалізації положень закону. Наскільки держава, реєстраційні структури, правоохоронні органи не допустять того, щоб недобросовісні люди прикривалися законом в особистих цілях для рейдерства нормальних агровиробників».