Агрономія

Температурні аномалії: як допомогти зерновим здолати примхи погоди?

Погода 2020 року продовжує дивувати сюрпризами. Після нетипово теплої зими прийшли морози у березні та квітні. В окремих регіонах України низькі температури нанесли культурам значної шкоди, а господарствам — додаткові збитки. У більшості регіонів озимі та бур’яни продовжують вегетувати, однак через перепади температур захист культури значно ускладнюється.

Однорічні та багаторічні дводольні бур’яни зустріли весну із сильною кореневою системою та значними запасами насіння в ґрунті. В тих регіонах, де сонячних днів було достатньо, вони вже створюють значну конкуренцію культурним рослинам у боротьбі за вологу та поживні речовини. Водночас, більшість гербіцидів починають працювати тільки від + 10 оС.

Інша актуальна проблема — контроль грибних хвороб озимини. В умовах понижених температур хвороби не проявляються активно. Однак, експерти попереджають: запас інфекції на уражених з осені рослинах, падалиці, у ґрунті та на рослинних рештках значний. Як тільки денні температури підвищаться, патогени активізуються. Ймовірне заселення культури збудниками кількох грибів одночасно, що вже спостерігали на окремих полях на початку весни. Щоб попередити появу грибних захворювань, потрібно застосувати фунгіцид. А препарати на основі триазолів та стробілуринів за температури до +10 оС застосовувати не рекомендується.

У таких умовах експерти компанії ALFA Smart Agro радять застосовувати препарати, які проявляють ефективність вже при +5 оС, а тому є найбільш ефективними для захисту посівів цієї весни:

«Створюючи препарати, ми завжди орієнтуємося на актуальні потреби агровиробників. Зміни погоди, які ми спостерігаємо в останні роки, вимагають продуктів, що однаково ефективні як при високих, так і при низьких температурах, — зазначив Олег Дерменко, керівник напрямку продакт-маркетингу ALFA Smart Agro. — Весна 2020 року ще раз довела правильність такого підходу. Нам є що запропонувати агровиробникам».

Триатлон — трикомпонентний післясходовий гербіцид системної дії для захисту зернових колосових культур від однорічних та багаторічних дводольних бур’янів. Він здатен контролювати понад 40 видів бур’янів.

Корвізар М — новий трикомпонентний фунгіцид для комплексного захисту зернових колосових культур. Препарат проявляє високу фунгіцидну активність за широкого діапазону температур (від +5…6°С) та забезпечує тривалу лікувальну дію до 5 тижнів. Фунгіцид захищає майбутній урожай від плямистостей листя (септоріоз, піренофороз, церкоспорельоз, гельмінтоспоріози), борошнистої роси, видів іржі та інших поширених хвороб, включаючи фузаріоз.

Важливо, що ці продукти можна безпечно поєднувати у баковій суміші та вирішити проблему з бур’янами та хворобами за одне внесення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!