Агрономія

Технологічні карти в «Росток-Холдинг» змінили приблизно на 70%

Технологічні карти в «Росток-Холдинг» змінили приблизно на 70%

У компанії «Росток-Холдинг», що має в обробітку близько 13 тис. га на Чернігівщині, цього року змінили технологічні карти вирощування культур десь на 70%, як порівняти з минулим сезоном.

Про це розповів генеральний директор компанії «Росток-Холдинг» Дмитро Купавцев в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.   

«Напрацьовані раніше технологічні карти не будуть рентабельні наступного року. Ще два місяці тому економічний ефект на кукурудзі взагалі не прораховувався – самі тільки збитки. Скажімо, якщо раніше я витрачав до 700 доларів на гектар, то сьогодні це виходить близько 1600 доларів. Тому й було вирішено скорегувати сівозміну й оптимізувати технології».

Зокрема, 30-40% витрат у компанії зекономили на пальному, оптимізувавши кількість технологічних операцій, до 50% – на добривах (вносили тільки азот, комплексні, зокрема, фосфор і калій на наступний рік купувати і вносити не планують).

«Хотілося б, звісно, застосовувати коров’ячий гній як добриво, та допоки річного обсягу нам вистачає десь лише на 200 га максимум. Курячого посліду ще торік неможливо було знайти – ніхто не продавав. Тому виходимо з того, що є», – зауважив Дмитро Купавцев.

Наприклад, кукурудзи в структурі лишили небагато – посіяли її тільки на тих 1400 га, де торік восени було внесено безводний аміак. Решту площі переорієнтували під соняшник.

«Генетику обрали ту, у яку віримо. Ось так маневруємо, прагнучи отримати максимальний урожай і максимальний прибуток із гектара. Я до сівозміни й технологій ставлюся з погляду математики», – додав директор компанії.

Раніше в компанії поділилися досвідом, як підвищити морозостійкість озимих зернових.