Агрономія

Сидерати покращують поглинаючу здатність ґрунту, – досвід ПСП «Злагода»

У ПСП «Злагода», що на Рівненщині, господарюють, адаптуючись до погодних умов місцевості. Разом з тим намагаються зберегти природну структуру ґрунту, зокрема, завдяки відмові від оранки та висіванню сидератів.

Про це AgroTimes розповів головний агроном ПСП «Злагода» Роман Печончик (Рівненська обл.).

«Ми не оремо та не застосовуємо дискових борін. Натомість робимо глибоке рихлення та сіємо багато сидератів. Зокрема, беремо спеціальний комплекс від Soufflet та робимо самі суміш сидератів із жита, вики, сочевиці, гречки, соняшнику та гірчиці. Так, у нас завжди закрите поле, а тому менше випаровується волога, не тріскає земля та менше росте бур’янів», – зазначає головний агроном.

Також він зауважує, що в їх зоні часто трапляється таке, що за годину може випасти близько 60 мм опадів, а коли поле вкрите сидератами, вплив водної ерозії мінімальний.

«За рахунок сидератів та пожнивних решток краплина втрачає свою кінетичну енергію і тим самим не забиває капіляри грунту дрібною фракцією. Внаслідок чого не відбувається ущільнення грунту та покращується його поглинаюча здатність. Натомість, коли інші фермери роблять дискування, то у них на полі стоїть вода або ж вона стікає в канали», – додає Роман Печончик.

Нагадаємо, заорювання бобових сидератів із соломою злаків забезпечує оптимальне розкладання органіки. Як повідомлялося, «Контінентал» планує зменшити використання мінеральних добрив за рахунок сидератів.