Агрономія

Родючість ґрунту поліпшить заорювання сидератів із соломою злакових культур

Використання зеленої маси культур на сидерат у поєднанні з соломою злакових культур, багатих на лігнін й інші ароматичні сполуки, має позитивні наслідки для поліпшення родючості ґрунту, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для цього солому закладають дисковими лущильниками і залишають під чистий пар, навесні засівають ріпаком на зелене добриво, в липні зелену масу ріпаку закладають у ґрунт.

Заорювання багатого азотом зеленого добрива унеможливлює додаткове внесення мінерального азоту для усунення депресивного впливу соломи на врожай наступних культур.

Застосування проміжної сидерації в поєднанні з внесенням решток злакових культур забезпечує умови для додаткового синтезу гумусних сполук. Тобто крім оптимізації співвідношення С:N зумовлює спрямування мікробіологічних процесів у бік синтезу гумусу.

У сівозмінах, насичених зерновими культурами, потрібно враховувати небезпеку ураження рослин хворобами кореневої системи. Тому не можна на полі, де вирощували зернові, приорювати солому частіше, ніж через два роки.

Нагадаємо, використання соломи як добрива зменшує рівень забруднення повітря. Разом з тим солома може пригнічувати розвиток культури за неправильного її внесення у ґрунт, а від строків внесення залежить ефективність її як добрива.