Агрономія
Головне:
Агрономія

Стан озимої пшениці у ФГ «Зозуля» на Черкащині найкращий по ріпаку та соняшнику

У господарстві «Зозуля» на Черкащині стан озимої пшениці найкращий на тих полях, де попередниками були ріпак та соняшник. А рівень зволоження ґрунту в господарстві вже оцінюють як кращий за торішній, хоча на полях іще лежить 10-15 см снігу.

Про це AgroTimes розповів власник «ФГ» Зозуля» Сергій Зозуля.

«Під урожай 2021 року ми посіяли тільки озиму пшеницю, а ріпак не змогли через брак вологи під час строків сівби цієї культури. Пшениця розкущилася найкраще по попередниках ріпаку і соняшнику. По кукурудзі сіяли пізно, тож на одній половині поля рослини увійшли у фазу кущіння, а на іншій – у фазі шила», – зазначає власник господарства.

Разом з тим, за його словами, наразі рівень зволоженості ґрунту на полях близько 220-230 мм, що вже краще, ніж минулого року. Відтак, очікують на збільшення показника зволоженості, оскільки, на полях лежить ще 10-15 см снігу, який тільки почав танути.

«Як зійде сніг, плнуємо підживлення по мерзло-талому ґрунті. У першу чергу дамо сульфат амонію, сірку та азот. Потім аміачну селітру. Дозувати, звісно, будемо по-різному: де сильно розкущена пшениця, багато давати не будемо, а де слабші посіви, дамо більше азоту», – додає Сергій Зозуля.

Нагадаємо, Як повідомлялося, цієї зими зросла загроза ураження озимини карликовою сажкою.